Paminėdami Pasaulinę vandens dieną, Panevėžio r. Paliūniškio pagrindinės mokyklos jungtinės priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai kalbėjosi apie vandens reikšmę visai gyvajai gamtai, samprotavo, kaip elgtis, kad visiems būtų gera gyventi ir šalia vandens, ir vandenyje.

Apsilankę prie Lėvens upės, apžiūrėjome tiltus, palyginome jų skirtingas konstrukcijas ir medžiagas, nutarėme, kad visai smagu būtų patiems sukonstruoti tiltą. Grįžę į grupę pradėjome ruoštis tiltų statybai: ieškojome vaizdinės informacijos internete, susinešėme darbams reikalingas antrines žaliavas. Prieš pradedant visi susitarėme, kad tiltas turi būti tvirtas ir turi išlaikyti žaislinį automobiliuką arba žmogaus figūrėlę. Kūrybinė ir inžinerinė veikla truko visą dieną. Dirbdami vaikai keitė tilto statymo strategiją, jei kas nors nepavykdavo, tada tikrino, ar tiltas galės išlaikyti reikiamą svorį. Džiugu, kad kiekvienas vaikas darbą atliko iki galo ir pademonstravo draugams tilto tvirtumą. Testavimo metu vis tik pasimatė keletas trūkumų, todėl kartu su draugais sprendė, kaip juos būtų galima ištaisyti.

Ši veikla ne tik kūrybiškumo, bet ir tvarumo pavyzdys, kaip iš niekam nebereikalingų medžiagų pasigaminti puikių žaidimo priemonių!

Taip pat manome prisidėję prie Panevėžio rajono švietimo centro įgyvendinamo programos „Erasmus+“ KA3 projekto ekologijos tema „Judėjimas: mokykla be plastiko“ veiklų.

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Asta Savickienė


Discover more from Erasmus+ Project KA3 – Support for Policy Reform 21506-EPP-1-2020-1-IT-EPPKA3-IPI-SOC-IN

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Leave a Reply

Discover more from Erasmus+ Project KA3 – Support for Policy Reform 21506-EPP-1-2020-1-IT-EPPKA3-IPI-SOC-IN

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading