Name of the ActivityPlastik kalem kutulardan, kendi tasarımımız olan kumaş kalem kutulara geçiş yapıyoruz.    
Purpose of the activity  -Plastiğin doğaya, canlılara v.b. verdiği zararlar konusunda bilinçlenmelerini sağlayarak, plastik kullanımını azaltmak. -Kumaştan tasarladıkları kalem kutularla farkındalık yaratmak. -Ailelerini ve çevresinde bulunanları bu konuda farkındalık oluşturmaları için bilinçlendirmek. -Yakın çevremizden başlayarak Dünya’da plastik kullanımını azaltmak için adım atılmasını sağlamak.  
Target group’s age  9-10  
Number of students  27  
Contribution to knowledge and skills  Plastik kullanımının zararları konusunda farkındalık oluşturuldu.plastik kalem kutulardan kendi tasarımları olan kumaş kalem kutulara geçiş yapılarak plastiksiz bir hayat için adım atıldı.
Duration    5 iş günü (1 iş günü bilgilendirme,4 iş günü uygulama)
Place  Ev,sınıf (4-C)  
Implementation of the activity    Uygulama öncesi plastiğin ne olduğu, plastiğin zararları hakkında araştırmalar yapıldı. Toplanılan bilgiler sınıf ortamında sunuldu. Bilgilendirici videolar izlendi. Konu üzerinde tartışıldı. Öğrencilerle kumaş seçimi yapıldı. Kalemlik yapımı için gerekli malzemeler alındı.Kalemlik dikimleri için ailelerden yardım alındı. Kalemlik tasarımları öğrenciler tarafından belirlendi ve tasarımlar öğrenciler tarafından sınıf ortamında gerçekleştirildi. Kullandıkları plastik kalem kutuların yerini kumaş kalem kutular aldı. Lastiksiz bir hayat için bir adım daha atılmış oldu. Çocuklar hem plastiksin bir yaşama adım atmanın hem de kullanacakları kalemliklerin tasarımlarını oluşturmanın mutluluğunu yaşadı.
Evaluation  Sonuç olarak çocuklar plastik bir yaşam için katkı sağlamanın gururunu ve mutluluğunu yaşadılar. Öğrendikleri bilgileri uygulamaya geçirdiler. Sorunlara karşı çözüm üretmeyi öğrendiler ve çevrelerinde oluşturdukları farkındalığında farkına vardılar.  
Pictures from activity                     


Discover more from Erasmus+ Project KA3 – Support for Policy Reform 21506-EPP-1-2020-1-IT-EPPKA3-IPI-SOC-IN

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Leave a Reply

Discover more from Erasmus+ Project KA3 – Support for Policy Reform 21506-EPP-1-2020-1-IT-EPPKA3-IPI-SOC-IN

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading