Į  jau tradicine tapusią , aštuntąją priešmokyklinio amžiaus vaikų gamtamokslinę – praktinę konferenciją „Mes-gamtos vaikai 2024“ Dembavos lopšelyje-darželyje „Smalsutis“ kovo 6 d. rinkosi mažieji gamtos mylėtojai ir tyrinėtojai. Konferenciją organizavo „Smalsučio“ priešmokyklinukai  ir priešmokyklinio ugdymo mokytojos metodininkės Inga Širmulienė ir Jovita Niauronienė.  Kiekvienas turėjo savo pareigas: patys vaikai pasitiko konferencijos dalyvius, supažindino su darželiu, lydėjo į salę, padėjo užsiregistruoti. Renginyje dalyvavo net 8 priešmokyklinukų komandos iš Panevėžio r. darželių ir mokyklų. 

Šiais metais vaikai gilinosi į labai skirtingas gamtamokslines sritis, atkreipė dėmesį net į ekologines problemas. Dembavos progimnazijos vaikai pristatė pranešimą „Gamta mūsų rankose“. Krekenavos lopšelio-darželio „Sigutė“ komanda pranešime „Šviesa ir šešėliai“ gilinosi, kodėl atsiranda šešėliai, kokie jie gali būti.  Velžio lopšelio – darželio Liūdynės skyriaus priešmokyklinukai tyrinėjo popieriaus savybes. Naujamiesčio lopšelio- darželio „Bitutė“   vaikai šmaikščiai pristatė savo eksperimentą “Pykšt, pokšt ir trispalvė stiklinėje”. Pažagienių mokyklos-darželio auklėtiniai aiškinosi, ar augalui reikia šviesos? Paįstrio Juozo Zikaro gimnazijos vaikai nustebino požiūriu į ekologines problemas pristatydami pranešimą „Mūsų šiukšlės – mano menas“ ir pademonstruodami savo sukurtus paveikslus iš antrinių žaliavų.  Paliūniškio pagrindinės mokyklos Tiltagalių skyriaus  komanda pristatė stendinį pranešimą „Vištos gyvenimo ciklas“. O mūsų darželio  smalsučiai Mėta, Austėja, Adas ir Joris pristatydami pranešimą „Ar sodai gali kabėti?“ gamtamokslines idėjas susiejo su etnokultūros puoselėjimu,  aiškinosi, iš ko rišami sodai ir įrodė, kad tai gali padaryti patys.

Buvo smagu matyti rimtus ir susikaupusius konferencijos dalyvius. Atlikdami konferencijos refleksiją visi vaikai išreiškė savo nuomonę apie įvykusį renginį, kad jiems patiko, buvo įdomu, linksma ir smagu.


Descubre más desde Erasmus+ Project KA3 – Support for Policy Reform 21506-EPP-1-2020-1-IT-EPPKA3-IPI-SOC-IN

Suscríbete y recibe las últimas entradas en tu correo electrónico.

Descubre más desde Erasmus+ Project KA3 – Support for Policy Reform 21506-EPP-1-2020-1-IT-EPPKA3-IPI-SOC-IN

Suscríbete ahora para seguir leyendo y obtener acceso al archivo completo.

Seguir leyendo